Social media


Media społecznościowe i ich wpływ na budowanie wizerunku marki w ciągu ostatnich lat znacznie zyskały na wartości. Docenia się tu zwłaszcza formę interakcji Klienta z marką.

Dzięki możliwości wyrażenia opinii o usłudze bądź produkcie, bezpośrednio na stronie stworzonej przez daną markę do kontaktu z potencjalnymi odbiorcami swoich usług, Klient ma wrażenie, że jego opinia ma znaczenie, a firma którą wybrał stara się odpowiadać na jego potrzeby.
Popularność social media wśród firm, jeżeli chodzi o działania marketingowe, opiera się głównie na łatwym dostępie do narzędzi, którymi posługuje się social media marketing. Mogłoby się wydawać, że wystarczy posiadać komputer z dostępem do internetu, aby stworzyć własny fanpage i przyciągnąć do niego Klientów. Później to już tylko sprzedaż i zyski. Nic bardziej mylnego.

Po pierwsze social media nie służą do podnoszenia wskaźników sprzedaży. Przynajmniej nie bezpośrednio, gdyż ich główna rola polega na budowaniu wizerunku firmy godnej zaufania w oczach obecnych i przyszłych Klientów.

Po drugie powinniśmy kierować się chęcią lepszego zrozumienia potrzeb Klientów i dostarczenia rozwiązań, które te potrzeby zaspokoją. Dlatego treści, które tworzymy na potrzeby social media powinny być dobrze przemyślane i spójne z naszymi rzeczywistymi działaniami.

Po trzecie, aby skutecznie realizować strategię marketingową w social media, niezbędny jest pomysł na siebie i plan, który krok po kroku będziemy realizować, gdyż publikowanie przypadkowych postów i linków może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jeżeli zależy Ci na dialogu z Klientem i chcesz komunikować się z odbiorcami Twojej oferty w sieci, tworzyć dla nich ciekawe treści, które przyciągną uwagę i zainteresują ich Twoją marką oraz sprawią, że informacje o Twojej firmie będą rozprzestrzeniały się z prędkością światła od użytkownika do użytkownika, zgłoś się do nas!

Skontaktuj się z nami!