Marketing Automation – nowe oblicze e-commerce

Marketing Automation – nowe oblicze e-commerce

Kampanie e-Mail Marketingowe z systemu Marketing Automation to 18-krotnie większe przychody niż przy tradycyjnych wysyłkach.

 

E-Mail MarketingE-Mail Marketing to jedno z pierwszych narzędzi do marketingu internetowego jakie otrzymali marketerzy.

Duża popularność, niski koszt i relatywnie prosta realizacja sprawiają, że dostajemy coraz więcej wiadomości, a ich skuteczność jest przez to coraz mniejsza. Czy to oznacza, że e-mail marketing odchodzi już do przeszłości? Tradycyjny tak, natomiast Marketing Automation wynosi go na zupełnie nowy poziom i umożliwia zastosowanie zupełnie nowych rozwiązań w tej dziedzinie.

O co chodzi z Marketing Automation?

Sama koncepcja automatyzacji marketingu narodziła się już około 20 lat temu. W miarę upływu czasu tworzono coraz to nowe narzędzia do jej realizacji. Dążono do usprawnienia procesu gromadzenia danych i zarządzania informacjami o Klientach, które posiada każda firma. Celem było stworzenie systemu, który sprawnie będzie klasyfikował takie rekordy jak zainteresowania Klienta, obszar jego funkcjonowania (demografia) czy wzory poruszania się na stronie www.

Wykorzystując system Marketing Automation, możemy identyfikować osoby odwiedzające naszą firmową stronę internetową oraz monitorować ich późniejsze zachowania na tej stronie. Poddając analizie behawioralnej konkretnego użytkownika, mamy możliwość, na podstawie jego wyborów, przyporządkować go do odpowiedniej grupy odbiorców i stworzyć indywidualną ofertę idealnie dopasowaną do jego potrzeb. Takie spersonalizowanie procesu sprzedażowego znacznie zwiększa szansę na dokonanie przez Klienta zakupu. Poza wysyłaniem wiadomości typu e-mail, możemy również zaplanować cykliczną wysyłkę wiadomości SMS i VMS, co pozwoli na jeszcze bliższą interakcję z Klientem. Spersonalizowanie od samego początku procesu marketingowego sprawia, że kampania promocyjna jest dużo bardziej efektywna, a ponadto tworzą się relacje one-to-one z Klientem, które przekładają się na lojalność wobec marki.

 

Marketing Automation:

  • analizuje i monitoruje użytkowników Twojej firmowej strony internetowej oraz przyporządkowuje ich do odpowiednich grup
  • zapewnia maksymalną personalizaję w procesie marketingowym poprzez dopasowanie oferty indywidualnie do danego Klienta
  • stawia na dynamiczne treści – wysyła odpowiednie do okoliczności maile opieracjąc sie na zgromadzonych danych behawioralnych poddanych dokładnej analizie